КАМИОНЏИИТЕ ПОВТОРНО ВОЗАТ

За камионџиите Паја и Јаре конечно дојде време да си ги остварат своите сништа. Проблемот е што некогаш сништата се едно а реалноста друго. Насмејте се повторно со вашите омилени камионџии во легендарната југословенска комедија.

Режија:Мило Ѓукановиќ; Улоги: Миодраг Петровиќ- Чкаља, Павле Вујисиќ

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ