ЈУВЕНТУС СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРД

Водечкиот Јувентус има  13 бодови  повеќе од Наполи  на 2-та позиција што е  најголема разлика во Серија А од 24.коло во сезоната 2006-07.Синоќа Наполи одигра 0-0  со Торино,второ реми по ред за тимот на Анчелоти .Трите бода во Серија А беа воведени за победа во 1994-95, а единствениот пат кога имаше поголем јаз меѓу првото и второто место,беше во 2006-07 од  14 бодови што го одделуваа Интер од Рома  после 24.кола,сезона по скандалот  Калчополи, кога Јувентус беше деградиран во Серија Б.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ