(видео) Јасна Мандиќ донесена во судот

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз е донесена во кривичниот суд каде ќе треба да дава исказ за предметот Рекет пред судија на претходна постапка. За неа обвинителството бара притвор, додека за другите осомничени во проширената истрага се бараат мерки на претпазливост.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ