Јасикевичиус се сели во НБА

Шарунас Јасикевичиус е еден од кандидатите за нов тренер на Кливленд. Легендата на литванската кошарка во моментов е на чело на Жалгирис, а според пишувањето на американските медиуми менаџерот на Кливленд, Коби Алтман веќе имал средба со Јасикевичиусна кои се договарале детали за евентуалнта соработка.

Покрај Јасикевичиус кандидат за предводник на поранешниот НБА шампион се споменува Ди Џеј Бикерстаф.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ