Јанушев: Владата молчи за деталите од договорот со фирмата „САРХЕМС“

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека двајца членови на комисијата за јавни набавки која го избрала скопски Сархемс за партнер во јавно-приватното партнерство за хеликоптерска итна помош и спасување имале издвоено мислење и имале забелешки за според Јанушев 72 милиони евра вредниот криминален проект.

Ја обвини власта за нетранспарентност во проектот и криење на информации со прогласување на мислењата на експерти за доверливи

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ