ИЗГОРЕНИ ОД СОНЦЕТО 2

Генералот Котов мора да се бори повторно за честа, за својата татковина, за изгубената љубов пред германската инвазија но овојпат како генерал на Црвената армија. Второ продолжение на воената драма на славниот руски режисер Никита Михалков.

Режија: Никита Михалков; Улоги: Никита Михалков, Олег Меншиков, Надежда Михалкова

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ