Интервју со гувернерот на Народна банка на Хрватска, Борис Вујчиќ

Од влезот на Хрватска во Европската унија извозот порасна за 40 отсто, и за три пати порасна бројот на претпријатија што извезуваат, вели во интервју за Телма, гувернерот на Народна банка на Хрватска, Борис Вујчиќ. И порачува на Македонија што побрзо да ги исполни барањата од поглавјата за пристап кон унијата, бидејќи ќе ја зголемат ефикасноста на македонското стопанство. Со Вујиќ разговараше Нина Нинеска Фиданоска.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ