Интервју на Дескоска за Телма: „Рекет“ само го забрза спојувањето на СЈО и Јавното обвинителство

Случајот Рекет само го забрза реализирањетои на идејата да се спојат СЈО и Јавното обвинителство, вели Министерката за правда Рената Дескоска.

Оваа идеја била на маса во преговорите со опозицијата за новиот закон за јавно обвинителство и таа очекува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати законот предложен од Владата, затоа што одделението за организиран криминал покажа дека може да се справи со случаите на висока корупција.

Интервјуто со Дескоска го водеше Сања Васиќ.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ