ИНТЕРСТЕЛАР

Научниците велат дека се ближи крајот на нашиот престој на Земјата и затоа тим истражувачи тргнува во најважната мисија во историјата, ја напуштаат нашата галаксија за да дознаат дали постои надеж за човештвото меѓу ѕвездите. Фимот е добитник на „Оскар“.

Режија: ; Улоги: Метју Меконахи, Ен Хатавеј и Џесика Честејн

https://www.youtube.com/watch?v=Lm8p5rlrSkY

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ