Инспекторот Илиевски тврди дека е жртва на мобинг

Просветниот инспектор Ѓорги Илиевски тврди дека е жртва на мобинг на работното место откако објави дека три високи владини функционери од редовите на ДУИ незаконски напредувале.

Тој вели по деградирањето сега му се одземаат предмети и не му се дозволува да работи на терен.

Илиевски денеска беше примен во амбасадата на Германија а на средбата тој им објаснил за опструкциите со кои се соочува. Тој најави дека ќе бара прием и во амбасадата на САД.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ