Инсајдер најпопуларна ТВ серија во 2017

Инсајдер се закити со Златна бубамара на популарноста за најпопуларна тв серија за 2017 година. Серијата  е во продукцијата на Телевизија Телма и  на „Слобода филм“.

Покрај Игор Иванов „Инсајдер“ ја режираа и Дарјан Пејовски, Вардан Тозија, Дина Дума и Марија Апчевска. Главната улога ја толкуваше Ирена Ристиќ. „Инсајдер“ е социјално ангажирана телевизиска серија која раскажува приказни од секојдневието на една новинска редакција.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ