ИКАРДИ СМЕНЕТ ,ХАНДАНОВИЌ НОВ КАПИТЕН НА ИНТЕР

Мауро Икарди повеќе не е капитен на италијанскиот прволигаш Интер,објави клубот од Милано.На утрешното гостување кај Рапид Виена во Лига Европа,голманот  Самир Хандановиќ ќе биде замената за аргентинскиот напаѓач кој не е во составот.Одлука на Неро-азурите  доаѓа по неколкумесечните  неуспешни преговори за новиот договор со што се отвара простор за преселба  на Икарди од Џузепе Меаца.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ