И ПОНАТАМУ АЛИС

Алис има среќен живот и среќно семејство, се до дента кога ќе открие дека е болна. Болеста почнува да влијае на целото семејство, на нивните одлуки, но и на созревањето и сериозноста. Трогателната драма е добитник на наградата „Оскар“.

Режија: Ричард Глејчер, Вош Вестморленд; Улоги: Џулиен Мур, Алек Болдвин, Кристен Стјуарт

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ