Хоџај рече дека на денешен ден, пред 20 години, почнаa промените на Балканот

Поминаа 20 години од интервенцијата на нато во тогашна Сојузна Република Југославија. Годишницата беше одбележана и во Скопје, во организација на ДУИ.

На прославата присуствуваа министри, партиски функционери и членови на ДУИ, поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи,  и вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово, Енвер Хоџај. Хоџај рече дека на денешен ден, пред 20 години, почнале промените на Балканот, чија цел била обезбедување мир во регионот и во Европа.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ