Херојот Кузмановски: Секогаш ги слушам советите на постарите колеги

Играч на натпреварот беше Филип Кузмановски со пет погодоци и дефинитивно беше еден клучните во победата на Македонија.

„Мислам дека почнавме во грч, но на полувремето ги поправивме грешките. Секогаш морам да ги слушам советите од постарите и тоа сигурно придонесе за добрата игра“, изјави Кузмановски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ