Груби: ДУИ ги подржува сите договорени закони

ДУИ дава недвосмислена подршка за сите договорени закони, истакна пратеникот Артан Груби додавајќи дека партијата очекува законите да се усвојат и Собранието да се распушти најдоцна до недела.

Нема никаков проблем со СДСМ, порача Груби.

Ние бевме клучниот партнер на оваа влада и најважните одлуки за државата ги подржавме, така и ќе остане. Настапот вчера беше таков, поради некоридинираност, рече Груби.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ