ГОТИ

Џон Готи имаше шарм, стил, немилосрдност и златно правило: Никогаш немој да ги кодошиш семејството и пријателите. Вистинска приказна за најозлогласениот гангстер на една генерација и неговиот син. Филм за подемот и падот на американскиот кум…

Режија:Кевин Коноли; Улоги: Џон Траволта, Кели Престон, Спенсер Лофранко, Пруит Тејлор Винс и Стејси Кич.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ