Гонзалес пресреќен: Јас сум горд на овие момци! (ВИДЕО)

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес очекувано беше пресреќен по ремито со Германија.

Тој истакна дека е горд на неговите избраници и фактот што Македонија го освои првото место во својата група.

„Многу сум задоволен и среќен. Одигравме одличен меч. Имавме и ние притисок затоа што сакавме да бидеме први во групата. Нема што да кажам повеќе, се е супер. Денеска треба да уживаме. Имаме три бода во втората фаза, но одиме чекор по чекор. Јас сум горд на овие момци како играа и како се бореа“, изјави Гонзалес веднаш по натпреварот.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ