Гонзалес: Јас сум задоволен, имаме максимални четири бода

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес очекувано беше среќен по триумфот против Црна Гора.

„Јас сум многу задоволен, победивме на два натпревари и имаме 4 бода. Не започнавме добро во првото полувреме, но во второто беше многу подобро и во напад и одбрана. Кузмановски одигра одлично. Имавме трпение и тоа придонесе за победата“, изјави Шпанецот.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ