„Го сакам Водно“ го дематира соопштението на МЕР

Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“ во потполност го демантира соопштението на МЕР АД Скопје, со кое вчера од таму ја информираа јавноста дека активностите на Водно за гасоводот продолжиле откако била постигната согланост со граѓанските активисти.

Од иницијативата велат дека не е постигната согласност, ниту  биле дел од работните групи за мониторинг на изведбата на целиот проект.

Од Македонски енергетски ресурси вчера соопштија дека активностите се отпочнати од понеделникот за продолжување на изградбата на магистрален гасовод делница Скопје – Тетово – Гостивар кај потегот на Водно и тоа од на потегот кон Шишево.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ