ГЛАС

Филмот „Глас“ раскажува за тинејџер кој пристигнува во католички интернат, каде што им се противи на верските практики на училиштето. Учениците и наставниците го сметаат момчето за прилично чудно а отпорот од околината станува се посилен…

Режија: Огњен Свиличиќ; Улоги: Франко Јаковчевиќ, Белма Салкуниќ, Игор Ковач, Карла Брбиќ, Барбара Вицковиќ.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ