Футсал репрезентацијата во квалификациите за СП

Македонската футсал репрезентација го совлада Сан Марино со 7:0 и на коло пред крајот обезди настап во квалификациите за Светското првенство.

Нашите репрезентативци уште во првото полувреме поведоа со 5:0 и победникот во мечот беше решен по првите дваесет минути.

До крајот мрежата на противникот се тресеше уште два пати за конечен триумф од 7:0.
Во првиот дуел од денешната програма Албанија ја славеше против Грција со 5:3 и в недела против Македонија ќе се бори за првото место во групата.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ