Фудбалерите се изборија за бод во Израел

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1-1 на гостувањето кај Израел во рамки на 5.коло во „Групата Г“ во квалификациите за Европското првенство 2020.

Двата гола беа постигнати во второто полувреме, а Израелците први поведоа преку Еран Захави во 55-тата минута. Аријан Адеми во 64-тата минута донесе 1-1 и бод за нашата селекција.

По пет одиграни кола, македонската репрезентација има пет освоени бодови во групата и се наоѓа на четвртото место. Израел е втор со осум бодови.

Останатите два дуели од нашата група се играат утре, а Словенија ја пречекува Полска, додека Австрија игра со Летонија.

Во понеделник Македонија гостува кај Летонија во рамки на 6.коло

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ