ФОНСЕКА НОВ ТРЕНЕР НА РОМА

Пауло Фонсека е нов тренер на Рома. Португалскиот стратег потпиша договор на две години со можност за  продолжување  на уште една сезона.Тој   одлучи да го напушти Шахтјор и да ја прифати понудата на римскиот клуб,менувајки го Клаудио Раниери кој беше привремено решение  после отказот на  Еузебио Ди Франческо.Покрај Шахтјор,46-годишниот Фонсека  беше тренер  и Брага, Пакош Фереира, Порто и на Авеш.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ