ФОКС СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТИМОТ НА САД

Бекот на Сакраменто Кингс, Ди Аарон Фокс, го одбра клубот пред националната селекција.Тој се одлучи за  подготовки кон  новата сезона во НБА, каде Кингси ќе бркаат прв плеј-оф пласман после 2006 година..Одлуката на 21-годишниот Фокс доаѓа околу една недела откако и неговиот соиграч од Сакраменто.  Марвин Бегли доброволно се повлече од тимот на САД .Обајцата беа во  „Б“ екипата на американците , со шанса  да влезат во селекцијата  на Грег Попович  за Светското првенство кое започнува на 31 август.Фокс одигра само 6 минути со постигнати 2 поени за Американците во победата над Шпанија  од 90:81 на  контролен натпревар.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ