ФИФА РАНГ ЛИСТА:МАКЕДОНИЈА ТРЕТ МЕСЕЦ ПО РЕД НА 68 МЕСТО

Победите над Лихтенштајн и Гибралтар не ја поместија Македонската фудбалска селекција од 68 .место што е пласман и во претходните две рангирања на ФИФА листата.Следниот ривал на сениорите во Лигата на нации,Косово е на 131 позиција.На врвот нема промени помеѓу првите пет.Лидер е Белгија пред Франција,Бразил,Хрватска и Англија.Португалија го престигна Уругвај на 6.место.Во првите 10 влегуваат уште Швајцарија,Шпанија и Данска.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ