Еврофокус 15.05.2020

Кризата – шанса за големи промени во администрацијата. Како ќе се враќа и организира работата по корона кризата? Колку државните службеници работат од дома? Дигитализацијата се уште на почеток кога државата се подготвува за пристапни преговори со Европската Унија.

📌Во Еврофокус дебатираат Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација и Неда Малеска од Центарот за управување со промени.
📌Онлајн учествуваат Милена Лазаревиќ од Центарот за европски политики во Белград и Драган Тилев од Секретаријатот за европски прашања.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ