ЕВро Фокус: Новата методологија – чекор кон датум или нови обврски? 07.02.2020

Oва е прво издание на ЕВро Фокус, емисија во која од вечерва, секој петок на Телма ќе говориме, анализираме, дебатираме за предизвиците на европскиот пат на Македонија.

Методологијата предложена, нови предизвици престојат – за нив за Еврофокус говорат: Комесарот за проширување Оливер Вархеји и комесарот за правда Дидие Рејндер. Потоа за тоа што е позитивно, а што негативно во новата методологија за проширување – дебатираме со европратениците:  Илхан Ќучук, Ирена Јовева и Тонино Пицула и Емил Кирјас заменик – претседател на Либерална Интернационала.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ