Етничките конфликти се производ на политичките елити

Проблем во Европа е што некои европски земји се уште не признаваат постоење малцинства на својата територија вели во интервју за Телма, Тове Малој, директорка на Европски центар за малцински прашања од Германија. Со Малој разговараше, Тамара Грнчароска.

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ