Експлозија на Флорида, повеќе повредени

Се претпоставува дека експлозијата која се случила во трговски центар на јужниот дел на Флорида, е предизвикана од гас.

Повеќемина се повредени, а од силината на експлозијата е уништен дел од зградата.

Полицијата со предупредување до жителите да го одбегнуваат тој дел од градот.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ