Екипата на Телма помеѓу навивачите во Виена

Телма ви ја пренесува атмосферата од улиците во Виена, преплавени со неколку илјади навивачи на репрезентацијата на Македонија.

Дел од нив патуваа да бидат на лице место присутни, друг дел живеат во Австрија или околните држави, но сите заедно собрани и со навивачка песна ги поминуваат првите денови од ЕП очекувајќи пласман во втората фаза од шампионатот.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ