ЕХФ: Македонија и Германија го одиграа можеби најдобриот натпревар досега на ЕП (ВИДЕО)

Ремито помеѓу Македонија и Германија привлече големо внимание, а за квалитетот на истиот говори и постот на ЕХФ на официјалниот „Твитер“-профил на Европското првенство.

Од европската куќа на ракометот велат дека ова е можеби најдобриот натпревар досега на континенталниот турнир.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ