Еден загинат и тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

21 годишно момче од струмичко Ново Коњарево загина во сообраќајна несреќа на патот Ново Село – граница со Бугарија кај смоларска крстосница. Несреќата се случила половина час по полноќ помеѓу две патнички возила. Починатото момче било сопатник.

Повредените момчиња се префрлени во струмичката општа болница.

Дежурните екипи на полицијата и  јавен обвинител извршија увид на местото на несреќата. Поради увидот сообраќајот е прекинат до 4 часот наутро и пренасочен по околните локални патишта.

Сузана Мицева

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ