ДВАЈЦА ВО ГРАДОТ

По 18 години поминати в затвор, Вилијам Гарнет се обидува да се ресоцијализира. Враќањето во нормалното секојдневие му го отежнува шерифот кој сака да му се одмазди за смртта на својот помошник од пред 20 години.

Режија: Рашид Бушареб; Улоги: Харви Кијтел, Форест Витакер, Елен Бурстин

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ