Драгон против Железничар во квалификациите за ЛШ

Македонскиот првак Драгон попладнево од 17 часот во првиот меч од квалификациите за Лигата на шампионки ќе се соочи со Сараево.


Претходно на отворањето на турнирот Брејдаблик од Исланд забележа победа од 4:1 во соочувањето со АСА Тел Авив.


Во второто коло македонскиот првак на 10 овој месец се среќава со Брејдаблик додека на 13 август нашите фудбалерики играат против АСА Тел Авив.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ