Донација од 25.000 евра од IGM TRADE Кавадарци во министерството за здравство

IGM TRADE Кавадарци донираше 250.000 евра за Министерството за здравство за да помогне во справувањето со корона вирусот ковид-19 „Паричната  донација  е наменета за сите здравствени институции во државата кои ја водат најтешката борба во услови на глобална здравствена криза.-објави компанијата која извршила и однапред  аконтативна уплата на данок на добивка во износ од 453.876 евра од кои 107.085 евра за 2020 година и 346.791 евра за 2021 година, поддршка за државниот буџет и зголемување на неговата ликвидност.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ