Донација – два апарати за дијагностика во болницата Козле

Телеком и Градот Скопје ги пренаменија финансиските средства, кои беа планирани за дочекот на Новата година, кој воопшто не се организираше.

Парите се пренаменети за болните деца во болницата Козле, односно денеска беа донирани два апарати во вредност од 10.000 еварa кои ќе помогнат во дијагностицирање и дозирање на болните од белодробни заболовувања.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ