Димитриевски пред трансфер во Валенсија

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски на крајот од сезоната може да ја смени средината и кариерата да ја продолжи во Валенсија.

Според некои медиуми во Шпанија клубот од Местаља е заинтересиран за нашиот чувар на мрежата и наскоро може да почне преговори со Рајо Ваљекано за комплетирање на неговиот трансфер.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ