ДИК: Излезноста на изборите до 13 часот е 20.07%

Според официјалните податоци на државната изборна комисија, на претседателските избори до 13 часот гласале вкупно 19,89% од регистрираните гласачи .

Според податоците од Државната изборна комисија, од вкупно регистрираните 1 808 131 гласачи, своето избирачко право до 13 часот го искористиле вкупно 343 046 граѓани.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот на пазарните инспектори

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција,...