Дијаби и Клајверт на листата на желби на Арсенал

Арсенал летово ќе се обиде да доведе двајца млади и брзоноги фудбалери на крилните позиции.

Прв на листата на „топчиите“ е 20-годишниот фудбалер на Баер Леверкузен, Муса Дијаби. Французинот импресионира во дресот на германскиот тим па не е ни случајно што Арсенал сака да го доведе во своите редови.

Вториот фудбалер е Џастин Клајверт од Рома. „Волчицата“ сака да го задржи Хенрик Михтаријан во своите редови, кој е на позајмица од Арсенал, па во спротивен правец ќе го испрати Холанѓанецот.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ