Џокси и хорот Мирче Ацев со обработка на евергринот „На Велигден сум се заљубил“

Џокси и академскиот  хор Мирче Ацев  на Јутјуб објавија видео со велигденскиот евергрин на Џина Папас Џокси „На Велигден сум се заљубил“

 

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

Лазаревиќ во “Еврофокус”: Потребна е директна комуникација со граѓаните за објаснување на потребата од мерките против пандемијата

Поранешниот заменик министер за здравство, Владими Лазаревиќ, во денешниот “Еврофокус” оцени дека нашата држава спровела...