ЏЕЈ ЕДГАР ХУВЕР

Биографска драма за основачот на ФБИ. Во режија на Клинт Иствуд  е претставена иконата на американската политичка јавност преку тајните што го следеле целиот негов живот.

Режија: Клинт Иствуд; Улоги: Леонардо Ди Каприо, Арми Хамер, Наоми Вотс

https://www.youtube.com/watch?v=XULIO67YIRA

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ