ДЕВЕТ

Познатиот филмски режисер Гвидо Контини се обидува да најде хармонија меѓу неговиот професионален и личен живот, додека се впушта во драматични врски со неговата сопруга, неговата љубовница, неговата муза, неговиот агент и неговата мајка.

Режија: Роб Маршал ;Улоги: Даниел Деј-Луис, Марион Котилар, Пенелопе Круз

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ