ДАЗН на Вајлдер му нуди рекордни 100 милиони

Компанијата ДАЗН е на најдобар пат да склучи историски договор со шампионот во тешка категорија Дионтеј Вајлдер.

ДАЗН на првакот во верзијата на ВБЦ е подготвен да му понуди сума од 100 милиони долари за следните три меча. Вајлдер ќе добие 20 милиони долари за соочувањето со Доминик Бризејл и по 40 за два дуели со најголемиот ривал Ентони Џошуа.

Според најавите првиот меч меѓу Вајлдер и Џошуа би се одржал во октомври годинава, а потоа ќе се преговара за евентуален реванш.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ