ДАВИД ПИСОНЕРО НОВ ТРЕНЕР НА РК ВАРДАР

Европскиот шампион Вардар и во наредните две сезони ќе има тренер од Шпанија.Давид Хозе  Писонеро ќе го замени Роберто Парондо.

 

После Гонзалес и Парондо,двократниот европски првак доби нов тренер од Шпанија.Како  што објави РК Вардар,Давид Хозе Писонеро ќе ја води екипа во наредните две сезони.Писонеро има 46 години и доаѓа од редовите на Ваљадолид каде беше и играч:Горд сум што ќе бидат тренер на Вардар и што ќе играм во ЛШ,истакнал шпанецот после  официјализирање на соработката со екипа од Јане Сандански.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ