Данило Брестовац: Натпреварот против Чешка е „мало финале“ за нас

Нашите репрезентативци во овие моменти се загреваат пред натпреварот со Чешка на теренот во Виена. За селекторот на Македонија, Данило Брестовац, овој натпревар е своевидно „мало финале“ бидејќи со победа обезбедуваме пласман во втората фаза од ЕУРО2020.

Од друга страна, за репрезентацијата на Чешка денешниот дуел е „да се биде или не“ затоа што тие го загубија првиот натпревар за нив на првенството против домаќинот Австрија. Со пораз, тие ќе имаат минимални шанси за пласман во следната фаза.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ