Дачиќ со песна го прими Коѕијас

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со песна го прими шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас во Вила Мир. Според српските медиуми Коѕијас дури и си порачал песна од Дачиќ, од кого побарал да му ја отпее „Тамо далеко“, по што Дачиќ му ја исполнил желбата. Официјалниот состанок меѓу двајцата министри почна денеска во 10:30 часот.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ