CASH&MARRY

Марко и Атанас се двајца пријатели на кои им треба пасош од земја на ЕУ и подготвени се да сторат се за да го добијат, вклучувајќи и да купат сопруга. Документарецот ја прикажува нивната одисеја преку имигрантската мрежа во Виена.  Филмот дава смешен но и трогателен увид во тоа што се е потребно за да ги надминете бариерите на Европската унија.

Режија:Атанас Георгиев; Улоги:Атанас Георгиев, Лиле Георгиева, Роланд Киер

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ