БРЗА ПОМОШ

Приказна за службата за Брза помош во Белград во периодот од падот на власта на Милошевиќ до доаѓањето на Србија во „лобито“ на Европската унија, и судбините на сосема обични луѓе. Драма која отвора прашања за незгрижени, запоставени српски бегалци, како и за активностите на странските активисти од невладини организации.

Режија:Горан Радовановиќ; Улоги: Весна Тривалиќ, Ненад Јездиќ, Наташа Нинковиќ

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ