БОКС Кевин Лерена – Димитрo Кучер

Ново крунисаниот светски шампион, дваесет и петгодишниот, Кевин Ларена за прв пат ќе ја брани својата ИБФ – титула во тешка категорија, против постариот и поискусен противник – Димитрo Кучер, кој во својата кариера победувал и далеку посилни противници.

Дали ќе победи младоста и силата или искуството и техниката?

Борба за светски првак во тешка категорија во ИБФ верзијата

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ